Dezember 6, 2023

Bitcoin jest teraz „zbyt ważny, aby go zignorować“, twierdzi Deutsche Bank

Globalny gigant bankowy Deutsche Bank spodziewa się, że rządy zaczną regulować Bitcoin do końca 2021 roku.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina na poziomie 1 biliona dolarów

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina (BTC) na poziomie 1 biliona dolarów i potencjał ciągłego wzrostu sprawiły, że kryptowaluta stała się „zbyt ważna, aby ją zignorować“, twierdzą analitycy Deutsche Bank.

Deutsche Bank Research, oddział Deutsche Bank zajmujący się badaniami finansowymi, opublikował raport poświęcony wyłącznie Bitcoinowi, zatytułowany

„The Future of Payments: Seria 2 Część III. Bitcoins: Can the Tinkerbell Effect Become a Self-Fulfilling Prophecy?“.

W 18-stronicowym opracowaniu Deutsche Bank Research opisuje podstawowe cechy Bitcoina i analizuje kluczowe czynniki wpływające na historyczny wzrost jego ceny do aktywów o wartości 1 biliona dolarów.

Analitycy Deutsche Bank zasugerowali, że cena Bitcoin „może dalej rosnąć“ tak długo, jak długo menedżerowie aktywów i firmy będą nadal wchodzić na rynek. Firma podkreśliła, że banki centralne i rządy obecnie „rozumieją, że Bitcoin i inne kryptowaluty są tutaj, aby pozostać“, a zatem oczekuje się, że zaczną je regulować do końca 2021 roku.

Wzrost Bitcoina jako klasy aktywów może być hamowany przez jego

Pomimo rosnącej wyceny, wzrost Bitcoina jako klasy aktywów może być hamowany przez jego „wciąż ograniczoną“ zbywalność i płynność, ostrzegł Deutsche Bank Research.

„Prawdziwą debatą jest to, czy same rosnące wyceny mogą być wystarczającym powodem, aby bitcoin ewoluował w klasę aktywów, czy też jego niepłynność jest przeszkodą“ – stwierdzili analitycy.

Oczekuje się, że Bitcoin „pozostanie ultra zmienny“ w krótkim okresie, podsumowali analitycy Deutsche Bank, prognozując punkt zwrotny dla Bitcoina w ciągu najbliższych „dwóch lub trzech lat“, gdy może pojawić się konsensus co do jego przyszłości.