Kategorien
Cryptowährung

Badanie ankietowe pokazuje, że większość handlowców wierzy, że cena Bitcoinów nie jest jeszcze niższa niż 8 tys. dolarów.

Sondaże sugerują, że cena Bitcoinów jest obecnie zbyt niska, Oto co to oznacza

Jest tyle samo opinii na temat przyszłości Bitcoina, ile jest osób zainteresowanych Bitcoinem. Jednak, aby określić opinię społeczności kryptońskiej na temat tego, czy Bitcoin ma dno, krypto handlowiec i analityk Josh Rager przeprowadził sondaż na Twitterze. Wynik sondażu pokazuje, że 61,2% z 2.134 respondentów uważa, że Bitcoin nie osiągnął dna i będzie 8.500 dolarów lub niższe, podczas gdy mniejszość 38,8% uważa, że Bitcoin już osiągnął dno na poziomie 9.000 dolarów.

Chociaż liczba respondentów nie jest zbyt duża, wynik sondażu może być wskaźnikiem tego, co społeczność kryptologiczna rzeczywiście sądzi o Bitcoin Era w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Nie tylko inwestorzy lub posiadacze Bitcoinów wierzą i mają nadzieję, że spadną one poniżej 9000 dolarów, ale analitycy również przewidzieli, że tak może być.

Czy Bitcoin pójdzie do 8,500 dolarów?

Bitcoin uderzył w dół o 8.940 dolarów 5 lipca, a później odzyskał do tygodniowego haju 9.599 dolarów w środę przed upadkiem poniżej 9.300 dolarów. Open Interest (OI) wzrósł o 200 milionów w ciągu tygodnia, wzrastając do poziomu z połowy marca. Zgodnie z analizą Okex Insights, jest prawdopodobne, że zwróci to zmienność Bitcoin’a w ciągu tygodnia.

Zwiększona zmienność oznacza, że spodziewane są bardziej dzikie ruchy cen, które mogą być po stronie wzrostowej lub spadkowej. Inwestorzy są jednak sceptyczni co do tego, w którą stronę może iść kryptokur waluta, ponieważ jest ona nadal silnie związana z rynkiem akcji. Oni raczej oczekują, że wyniki będą zależeć od zachowania się na giełdzie, ponieważ nie jest prawdopodobne, że pojawi się niezależny trend, dopóki Bitcoin nie odłączy się od akcji.

Wsparcie Bitcoin obecnie wynosi 9.000 dolarów, ponieważ 60-dniowa średnia ruchoma 9.400 dolarów zmieniła się w opór. Przerwa w dół do nowego wsparcia może zająć Bitcoin do 8.500 dolarów lub mniej, ale ponownie, to zależy od losu rynku akcji, który ostatnio wykazuje niesamowitą siłę.

Bitcoin nadal bezpiecznie powyżej poziomu wsparcia
Ruch Bitcoina może być niepewny i jego poziom spadł, ale dobrą wiadomością jest to, że atut jest nadal bezpiecznie powyżej obecnego wsparcia. Obecnie handluje on na poziomie 9.266 dolarów, co stanowi ponad 200 dolarów powyżej delikatnego wsparcia 9.000 dolarów. W najbliższych dniach może być jeszcze lepiej, ponieważ rynek akcji jest teraz w bardzo dobrym stanie i nie jest prawdopodobne, aby to się wkrótce zmieniło.