15.02.2011, - E Martë
Komunikatë

Me rastin e trevjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj ka marrë vendim që dita e enjte -17 Shkurt dhe e premte 18 shkurt 2011, të jenë ditë pushimi në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Republikës së Kosovës.

Ndërkaq, ora e parë e mësimit, ditën e mërkurë, 16 shkurt 2011 duhet  t'i kushtohet Shpalljes së Pavarësisë dhe përpjekjeve shekullore të popullit të Kosovës për shtet të pavarur dhe sovran.

Me këtë rast, ministri Enver Hoxhaj, uron të gjithë mësimdhënësit, prindërit dhe nxënësit për trevjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

  <<< Kthehu prapa   |   Shtyp këtë artikull   |   Dërgo me email   |   A   A   A

Share Share

 

02.07.2014, - E Mërkurë
Komunikatë

Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM), ka marrë vendim për anulimin e rezultatit të Testit të Maturës...

  më shumë>>>

28.06.2014, - E Shtunë
Zv/ministri Mustafa: Ky Test i Maturës është më i miri i organizuar ndonjëherë

Zëvendësministri i Arsimit, njëherësh kryetar i Komisionit Qendror Shtetëror të Maturës, z. Nehat Mustafa, ka...

  më shumë>>>

27.06.2014, - E Premte
Nesër mbahet Testi i Maturës Shtetërore (pjesa e dytë)

Për 46 mijë maturantë sa ka këtë vit Kosova, nesër, e shtunë (28 qershor 2014), do të mbahet pjesa e dytë...

  më shumë>>>

26.06.2014, - E Enjte
Testin e Maturës do ta monitorojë Internews Kosova dhe BIRN

Zëvendësministri i Arsimit, z. Nehat Mustafa, njeherit kryetar i Komisionit Qendror Shtetëror të Maturës (KQShM), ka...

  më shumë>>>

 

KOMENTET DHE SUGJERIMET TUAJA

Klikoni këtu për komentet/sugjerimet tuaja >>>